OnePlus One nasıl rootlanır?


15

Parlak OnePlus One cihazımı, yani amiral gemisi katilini köklendirmek istiyorum. İnternette mevcut olan ve Google üzerinden kolayca erişilebilen kılavuzların eksikliği yoktur, ancak telefonumun önyükleme yapamaması için cihazımın köklenme sırasında sorunlarla karşılaşmasını istemediğimden hangisini izleyeceğimden emin değilim.

Telefonumu nasıl güvenli bir şekilde rootlayabilirim?


 • Cihaz: OnePlus One (pastırma)
 • Android sürümü: CM 11S, COS12 veya COS13
 • Durum: El değmemiş önyükleyici
 • Depolama: 16GB veya 64GB

Yanıtlar:


18

Bu cihaz için mevcut olan kılavuzların çok büyük miktarda olduğu doğrudur. Köklendirme OnePlus One oldukça kolay, güvenlidir ve Android işletim sistemi iç öğeleri için herhangi bir önkoşul bilgisi gerektirmez, ancak güvenle kök salmanızı kolaylaştıracaktır.

Not # 0 : Talimatlar, telefonunuzdaki Stok Kurtarma da dahil olmak üzere her şeyi silecek ve muhtemelen OTA güncellemelerini almayabilirsiniz (her ne kadar sorunla karşılaşmasam da). Ayrıca, bu kılavuz uzun gibi görünse de (tamamen yeni bir kullanıcı açısından yazıldığından), talimatlar, gerekirse herhangi bir sorun gidermenin kolayca yapılabilmesini sağlamak için en güvenli olanlardan biridir.

Not # 1 : Verilerinizden endişe ediyorsanız, ne olursa olsun, lütfen bu tek elden kılavuz - Köklü olmayan cihazlarda Tam Yedekleme'ye bakın . Şahsen ücretsiz olarak Play Store'da adb backupbulunan Helyum uygulamasıyla kombine olmayı tercih ediyorum .

Aşağıdaki talimatlar için ADB ve Fastboot araçlarının yüklenmesi gerekir. Kurulum ile ilgili olarak, burada çok yararlı bir rehber var - ADB'nin minimum kurulumu var mı ?

 • Windows kullanıcıları özel çözüm için buraya ve buna bakabilir veya bu kılavuzda önerilen 15 saniye ADB Installer adlı bu popüler sorunsuz kurulum aracını kullanabilir .
 • Linux kullanıcılarına gelince, ADB ve Fastboot genellikle popüler dağıtımların çoğunun depolarında bulunur ve zaten bu kılavuzda ele alınmıştır . Bkz bu kolay bir kurulum acze eğer. Bunları kullanırken karşılaşılan birçok hata zaten Android Meraklılarında cevaplanıyor . Aksi takdirde, sistemde kök kullanıcı olarak çalıştırılması (önerilmez) bunların çoğunu çözer.
 • OSX hakkında bilgim yok, bu yüzden hiçbir şey öneremiyorum :(

Not # 2 : Diğer talimatlara geçmeden önce, cihazınızın ADB ve Fastboot ile iyi çalıştığından emin olun.

 • Bu (Windows bölümünde adımı 3. ve doğrulamak için herhangi bir işletim sistemi kullanıcı için gereklidir Faydalı fastboot komutları ) burada daha düzgün daha fazla deneyim için.

 • Ayrıca, adbilgili komutları denediğinizde , sisteminizden başlatılan ADB bağlantısını kabul etmek için cihazınızda bir onay gösterilir. İzin verin ve gelecek için hatırlamak için kutuyu işaretleyin,

Not # 3 : - Windows'tan köklenme oldukça basit olmasına rağmen bunu bir Ubuntu Linux kullanıcısı olarak öğretiyorum.

 • Herşeyin kurulum ve yedeklenmiş sahip olduktan sonra gerek yükseltilmiş ayrıcalıklarla İstemi Bir Komut açmak ve girmek içine ADB kurulum dizinindeki .
 • Çoğunlukla komut, cd folder_location\klasör_konumu'nun ADB yükleme klasörünün konumu olduğu gibi olacaktır .
 • İlk başta bu çok zorlayıcıysa, bu kılavuza başvurabilirsiniz (talimat 0'a bakınız. Uygun fastboot ve adb sürücülerinin kurulması ).
 • Linux kullanıcıları hakkında, en sevdikleri terminal uygulamasıyla oynamanın temel bilgisinin farkında olduklarını varsayıyorum. Google arkadaşın, her zaman hatırla .

Not # 4 : Köklenme veya yanıp sönme gibi bilinmeyen herhangi bir şeye girmeden önce telefonunuzu yeterince şarj edilmiş, muhtemelen% 70'in üzerinde tutun. Ayrıca, bu kılavuz bu cevabın birçok noktasını özetlemektedir.


Bölüm # 1: OPO Bootloader kilidini

Bu devam etmek önemli olmasa da, meraktan bakabilirsiniz:

Talimatlar:

 1. Fiş USB kablosunu kullanarak sisteme OPO ve etkinleştirmek USB hata ayıklama .
 2. CMD / Terminal'inizde Windows'ta Yönetici veya Linux ayrıcalıklarında Superuser kazanın . Windows için de ADB dizinine girin.
 3. Tip adb devicesCihazınızın bağlı olduğunu teyit etmek. Cihazınızı bir şekilde göremiyorsanız Google'ı sorgulamayı düşünün.
 4. adb reboot bootloaderFastboot moduna girmek için girin .
 5. fastboot devicesFastboot modunun sistem tarafından algılandığını onaylamak için girin . Herhangi bir cihaz seri numarası göremiyorsanız. veya benzer bir şey varsa sorun giderme için Google'da sorgulayın.
 6. Enter fastboot oem unlock- bu OPO'nun Bootloader kilidini açar ve varsayılan bir mekanizma olarak cihazınızı siler.
 7. fastboot rebootCihazınızı yeniden başlatmak için girin . Bu, cihazı yeniden başlatmazsa veya Fastboot ekranında takılı kalmazsa, açma / kapatma tuşuna birkaç saniye boşluk bırakarak basarak kapatabilirsiniz.

Tebrikler! cihazınızın kilidi artık sayısız değişiklik için açılmıştır.


Bölüm # 2: Kurtarma Modu ile Özel Kurtarma'ya yükleme ve önyükleme

Onları meraktan kontrol edebilirsiniz:

Talimatlar:

Şahsen Philz Touch Recovery'yi (zarif) tercih ederken , en popüler olanı TWRP kurtarma için talimat verdim . Philz Touch Recovery ve CWM talimatları da benzerdir. Bu üçü dışında, OPO için başka herhangi bir iyileşmenin farkında değilim.

(Bu bölümdeki talimatlar iki kısma ayrılmıştır: 2.1 ve 2.2)

2.1:

 1. Herhangi bir kurtarma vizini indirin . TWRP Görevlisi (tercih edilir), Philz Touch , CWM veya TWRP Resmi Olmayan . Bazı kişiler TWRP Resmi Olmayan adlı TWRP'nin çatalını tercih ederler . Onları ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde Google'da kullanabilirsiniz.
 2. İndirilen dosyayı 1 olarak yeniden adlandırın . Windows kullanıcıları için bu dosyayı ADB klasörünüze yerleştirin. Linux kullanıcıları için, seçilen İndirme klasörüne girin veya indirilen dosyanın dosya yolunu bilin..imgrecovery.imgcd
 3. Gidin Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri ve işaretini kaldırın Siyanojen Kurtarma etkinleştirin .
 4. Fastboot moduna kesin olarak girmek için Bölüm # 1'den 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.
 5. Enter fastboot flash recovery recovery.img. cdSeçilen indirme klasörüne girmeyen Linux kullanıcıları recovery.img, dosya yoluyla değiştirilmelidir .img. Bu komut, indirdiğiniz Kurtarma'yı OPO'nun Kurtarma bölümüne yanıp söner ve açıkça görüldüğü gibi Stok Kurtarma'ya önyükleme yapılamaz.
 6. Bölüm # 1'in 7. adımını tekrarlayın.

Tebrikler! Stok Kurtarma'yı Özel Kurtarma ile başarıyla değiştirdiniz.

VEYA,

Bazı millet OPO edilebileceğini iddia çizme bunları OTA Update'lerden etkilenmez sağlanmalıdır Stok Kurtarma değiştirmeden canlı Kurtarma içine. Başarıya ulaşamadım ama başardılar. Canlı bir Kurtarma'ya önyükleme yapmak için 2.2'yi izleyin .

2.2:

 1. 2.1'in 1-4 adımlarını tekrarlayın .
 2. Enter fastboot boot recovery.img. cdSeçilen indirme klasörüne girmeyen Linux kullanıcıları recovery.img, dosya yoluyla değiştirilmelidir .img. Bu Fastboot komutu, yüklü Kurtarma'ya dokunmadan indirilen Kurtarma'ya önyükleme yapar. Bu Kurtarma işlemine önyükleme işlemi birkaç saniye sürebilir.

Kurtarma işlemini Zip , Gelişmiş , vb.Gibi seçeneklerle veya TWRP'yi veya indirilmiş Kurtarma işleminizin adını bir yerde belirtilmiş olarak görebiliyorsanız, indirdiğiniz Kurtarma'yı başlattınız. Tebrikler! Aksi takdirde, Google kullanımı ile ilgili sorunları giderebilir veya 2.1 ile doğrudan gidebilirsiniz .


Bölüm # 3: Flash SuperSu zip ve root erişimini etkinleştirmek için SuperSu uygulamasını yükleyin

Bunun için buraya gelirseniz, köklenmenin farkında olacaksınız. Ancak her durumda, Köklenme , köklenmenin ne yapmanıza izin verebileceği veya Lifehacker'daki bu kısa ama yararlı kılavuz hakkında güzel yazılmış cevaplara bakabilirsiniz .

Cihazınızdaki uygulamaların kök erişimini engelleyen ve etkileşimli olarak işlem yapmanızı isteyen birçok süper kullanıcı istemcisi bulabilirsiniz . OPO için popüler olanlardır SuperSu Chainfire ve uygulamayla Süper kullanıcı Koush tarafından. Burada birincisini kullanacağım.

Bu Superuser uygulamalarının çoğunun, uygulamalarıyla çalışmak için kendi ikili dosyalarının sisteme dönüştürülmesini gerektirdiğini unutmayın.

Talimatlar:

 1. SuperSu zip dosyasını buradan indirin . Adı benzer olabilir UPDATE-SuperSU-vX.YZ.zip.
 2. Bu .zipdosyayı Dahili SD kartınızın kök dizinine (Giriş klasörü) koyun . Bunu en sevdiğiniz Dosya Yöneticisini çalıştırarak yapabilirsiniz.
  • 2.1 kullanan kullanıcılar :
   • Kolay yol: Ayarlar -> Geliştirici seçeneklerine gidin ve Gelişmiş Yeniden Başlatma'yı etkinleştirin . Güç düğmesini basılı tutun , Yeniden başlat seçeneğine dokunun ve Kurtarma'yı seçin . Cihazınız şimdi Kurtarma işlemine başlayacaktır.
   • Tipik bir yol: Bölüm # 1'in 1-3 adımlarını tekrarlayın ve ardından adb reboot recoveryKurtarma'ya önyükleme yapmak için girin .
  • 2.2 kullanan kullanıcılar :
   • Tüm adımlarını tekrarlayın 2.2 canlı Kurtarma içine boot.
 3. Zip Yükle'ye dokunun . Seç .zipindirdiğiniz dosyayı seçin Evet dosyasını yükleyin. Bazı metni çıktı olarak gösterecek ve sonunda tamamlanacaktır. Bu adım, Android işletim sisteminize SuperSu uygulaması uyumlu ikili dosyaları yanıp söner . Beklenmeyen bir hata ortaya çıkarsa, Google Arama'da aynı sorguyu sorgulayın.
 4. Artık cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz .
 5. (Güncelleme: artık gerekli değil) Play Store'a gidin ve SuperSu uygulamasını yükleyin .
 6. Uygulamayı başlatın. Bir pop-up görünürse, Devam'ı seçin; TWRP / CWM'yi seçmeniz gereken iki seçenek sunulur . Yeniden başlatmaya neden olur. Bu uygulama tarafından herhangi bir şey istenmezse, her şey yolunda gitti ve SuperSU'yu bir süper kullanıcı yöneticisi olarak kullanmaya hazırsınız.
 7. Artık ihtiyaçlarınıza uygun bazı ayarları değiştirmek için bu uygulamayı başlatabilirsiniz. Ayrıca, bu uygulamalar gibi kök erişimi isteyen herhangi bir uygulamayı kullanarak başarıyla yüklendiğini ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin .

Artık OnePlus One cihazınızı başarıyla köklendirdiniz. Tek tıklamayla, tamamen otomatik, vb. İddia eden birçok yöntem vardır. Ancak, hepsini kapsayamam ve odaklanmayı tek bir yöntemde tutmak istemem. :) Her neyse, bazı önemli sözler:

 • Pastırma Kök Araç Seti
 • OnePlus One Araç Kutusu
 • Bkz Yöntemleri / Uygulamalar bunda cevap popüler köklenme yöntemleri diğer Android cihazlar için var olduğunu görmek için; bazıları da OPO üzerinde çalışabilir.
 • Ben dahil olmak üzere birçok OnePlus One kullanıcısı için ortak paylaşılan bilgi kaynağı olduğu için OnePlus Forumları'nda daha kolay bir çözüm arayabilirsiniz .

Amaç Tamamlandı .


1 Burada Rob W'den alınan bilgilere göre , indirilen kurtarma işlemini recovery.img olarak yeniden adlandırmak gerekir , aksi takdirde fastboot komutu çalışabilir, ancak etkili olmaz.


2
"Gerekli olmasa da, indirilen .imgdosyayı yeniden adlandırın recovery.img". Bu adım gereklidir. Yeniden adlandırılmadan, fastboot boot trwp.imgfastboot başarılı bir yürütme rapor etmesine rağmen, belirgin bir etkisi olmadı. Yalnızca recovery.img olarak yeniden adlandırdıktan sonra fastboot boot recovery.img, telefonun istenen kurtarma görüntüsüne girmesine neden oldu.
Rob W

1
Bu kapsamlı bir cevap! Teşekkürler!! Bu arada, canlı bir TWRP kurtarma işlemine başlayabildim. :-)
asgs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.